سفارش تبلیغ
صبا ویژن

همه چیز درباره تعویض باتری گوشی های هوشمند (با فیلم آموزشی)

نظر

تعویض باتری

اگر از یک گوشی پیشرفته استفاده می‌کنید که باتری غیرقابل تعویض دارد و حال قصد درآوردن و تعویض باتری آن را دارید، نگران نباشید. در ادامه، پلازامگ نکات مربوط به تعویض باتری گوشی و فیلم آموزشی آن را برای شما ارائه کرده است؛ با ما همراه باشید.

امروزه گوشی‌های هوشمند یکی از اصلی‌ترین لوازم شخصی هر فرد محسوب می‌شوند. از آنجا که تقریبا اکثر کارهای ضروری خود را با موبایل و گوشی انجام می‌دهیم، بهتر است درباره تعویض باتری‌ آن نیز اطلاعات کافی داشته باشیم. برای مثال خیلی خوب است بدانیم که قبل از تعویض یک باتری می‌بایست چه اقداماتی را انجام داد و یا در صورت خراب شدن باتری، چگونه آن را تعویض کنیم. درحقیقت بهتر است بدانید که تعویض یک باتری کار نسبتا آسان و کم‌هزینه‌ای است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.


نگاهی به باتری‌های غیرقابل تعویض در برابر باتری‌های قابل تعویض


امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند جدید و به‌روز از باتری‌های غیرقابل تعویض بهره می‌برند. درواقع ترند باتری‌های غیرقابل تعویض که در ابتدا در آیفون‌های اپل شکل گرفت، سبب می‌شود طراحی گوشی هوشمند بسیار شیک‌تر انجام شده و گوشی با بدنه باریک‌تر و ارگونومی بیشتر ساخته شود. این در حالی است که کمپانی نظیرسامسونگ برای اولین بار از این ترند در گلکسی نوت 7 استفاده کرد و پس از آن، دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز به استفاده از این ترند روی آوردند.گوشی‌های هوشمند جدید و به‌روز از باتری‌های غیرقابل تعویض بهره می‌برند. درواقع ترند باتری‌های غیرقابل تعویض که در ابتدا در آیفون‌های اپل شکل گرفت، سبب می‌شود طراحی گوشی هوشمند بسیار شیک‌تر انجام شده و گوشی با بدنه باریک‌تر و ارگونومی بیشتر ساخته شود. این در حالی است که کمپانی نظیرسامسونگ برای اولین بار از این ترند در گلکسی نوت 7 استفاده کرد و پس از آن، دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز به استفاده از این ترند روی آوردند.

باتری گوشی / Cell phone Baterry

اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین باتری‌های غیرقابل تعویض در برابر باتری‌های قابل تعویض داشته باشیم، باید بگوییم که باتری‌های غیرقابل تعویض اندازه و سایز کوچک‌تری دارند که همین امر سبب می‌شود، ضخامت بدنه گوشی، باریک‌تر طراحی شود. اما در مقابل، باتری‌های قابل تعویض کاربرپسندتر هستند برای مثال اگر گوشی هنگ کند، کاربر می‌تواند باتری را خارج کرده و مجددا آن را جایگذاری کند تا گوشی ریستارت شود البته این روش یک عیب کلی دارد چرا که حذف ناگهانی باتری از سیستم گوشی به مدار الکتریکی آن آسیب جدی وارد می‌کند. در همین راستا در صورتی که گوشی از باتری قابل تعویض پشتیبانی کند، کاربر می‌تواند از یک باتری یدکی استفاده کرده و در مواقع ل